Moderná škola rodinného typu

Hlavným cieľom je:

inovovať obsah a metódy, skvalitniť výstupy vzdelávania pre potreby trhu práce vo vedomostnej spoločnosti.

- všetko o projekte nájdete tu.

Bezpečná komunita

Hlavným cieľom je:

prispieť k zvýšeniu bezpečnosti v mestách i obciach, v prostredí v ktorom žijeme, pracujeme, učia sa a trávia svoj voľný čas naše deti

- projekt Komunálnej poisťovne v spolupráci so samosprávou

- projekt je určený žiakom prvého ročníka a predškolákom

Digitálni Štúrovci

Hlavnými cieľmi projektu je:

- sprístupniť počítačovú učebňu a prístup na internet obyvateľom obce v čase mimo školského vyučovania

- zvýšenie počítačovej gramotnosti občanov formou kurzov

Aktivita č.1: Základy výpočtovej techniky 15.5.2006 - 28.6.2006

Aktivita č.2: Základy výpočtovej techniky začína v októbri 2006

Cieľom je skupine obyvateľov obce, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s prácou s počítačom, formou 20 hodinového kurzu, za účasti lektora, poskytnúť v počítačovej miestnosti ZŠ, základné vedomosti a zručnosti pri práci s počítačom.

Zoznámia sa so stavbou počítačov, základmi práce s nimi a s operačným systémom Windows XP, s prácou so súbormi, s tvorbou dokumentu, tlačou, službami internetu a pod.

Prvý 20 hodinový kurz, ktorý sa skončil 28.6.2006, absolvovalo 11 účastníkov, ktorí zvládli všetky plánované základné činnosti. Absolventi v závere kurzu si vytvorili emailové schránky a zvládli emailovú komunikáciu. Osvojili si prostredie webu a vyhľadávanie a používanie požadovaných informácií.

Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR podporuje projekty z oblasti informatizácie spoločnosti s hlavnou prioritou: - podpora vzdelávacích aktivít pre zvyšovanie vzdelanosti v oblasti informačných a komunikačných technológií špecifických skupín obyvateľstva. Cieľom podpory je vytvoriť na základných a stredných školách centrá s prístupom na internet, kde bude zabezpečená dostupnosť internetu a služieb eGovernmentu ako i konzultačná podpora odborníkov zabezpečených školou pre potreby občana. Výsledkom tejto podpory je široká dostupnosť internetu pre verejnosť, sprístupnenie multimediálnych učební a veľké množstvo kurzov na zvyšovanie digitálnej gramotnosti.

Aktivita č.3: Internet pre verejnosť - prebieha dlhodobo 2x do týždňa po 2 hodiny

Pod vedením odborného poradcu je sprístupnená širokej verejnosti multimediálna učebňa školy s prístupom na internet vo vyhradených hodinách.

Projekt Zdravá škola

Keďže aj v našej škole dbáme na správnu výživu žiakov a zdravý spôsob života, 1.2.1994 sa naša škola zapojila do projektu Zdravá škola. Najprv bola vyhlásená súťaž o najlepší emblém  - víťazný emblém žiačky Lucie Novysedlákovej sa stal logom našej zdravej školy.

Hlavné ciele:
  • - vytváranie dobrých a zdravých predpokladov pre výchovu a vzdelávanie detí
  • - spolupráca s rodičmi a pozitívne vzťahy medzi učiteľmi, rodičmi a žiakmi
  • - výchova k starostlivosti o svoje zdravie a zodpovednosť zaň
  • - pestovanie pevného fyzického zdravia, duševnej rovnováhy a vytváranie predpokladov pre duchovný       rast žiaka, učiteľa a rodiča
  • - cieľavedomá enviromentálna výchova a nové stravovacie návyky
  • - rešpektovanie prírodných zákonov, dodržiavanie etických princípov, láskyplného postoja k všetkému       živému na tejto planéte
  • - odhaľovanie tvorivých schopností jedinca a ich využívanie v prospech človeka
  • - humanizácia vzdelania.
    V školskom roku 1999/2000 OÚ OŠMaTK v Sp. Novej Vsi  udelil našej škole za úspešnú realizáciu projektu Škola podporujúca zdravie ďakovný list a vecné dary. V plnení úloh projektu škola pokračuje dodnes. Spomenieme aspoň niektoré z aktvít:
  • - pitný a mliečny program
  • - jedálny lístok v ŠJ je doplnený podávaním ovocia a zeleniny, rýb
  • - besedy pre žiakov (s ocranárom , sokoliarom, beseda o škodlivosti fajčenia, alkoholu a drog ...)
  • - zber druhotných surovín ,šípok, gaštanov
  • - úprava okolia školy, skrášľovanie prostredia školy
  • - pobyt vonku počas veľkých prestávok
  • - zapájanie sa do výtvarných súťaží s s enviromentálnou tématikou (Ekovýkres, Voda, zdroj života,
          Stop drogám, Drogy a ja, tajomstvá lesa a pod.)
  • - realizácia plaveckého a lyžiarského výcviku
  • - Dni zdravej výživy - výstavka a ochutnávka ovocných a zeleninových šalátov
  • - Mliečna akcia - ochutnávka jogurtov
  • - cvičenie žiakov podľa možností prevádzame vonku, sezónne činnosti - sánkovanie, lyžovanie,       korčuľovanie v zime, turistické vychádzky